ماندگاری لمینت دندان

ماندگاری لمینت دندان

لمینت دندان معمولاً به افرادی که از ظاهر دندان خود ناراضی هستند پیشنهاد می شود. عواملی مانند فواصل بین دندانی، زوایای ناهمگون، لب پریدگی، لکه، شیارها و خراش های روی دندان ها می تواند بر روی لبخند زیبای شما تأثیر منفی بگذارد.

لمینت-دندان

لمینت-دندان

اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان می تواند تا حد زیادی ظاهر نامتناسب دندان ها را ترمیم نماید. معمولاً مراجعین لمینت دندان را به دلیل ظاهر طبیعی، مقاومت بالا نسبت به بدرنگی و درخشندگی که بر روی سطح دندان ایجاد می نماید، نسبت به سایر روش ها ترجیح می دهند.
لمینت دندان تغییر بسیار کمی در ساختار دهان و دندان ایجاد می نماید. زیرا در این تکنیک معمولاً احتیاجی به تغییر شدید در ظاهر دندان ها و بافت لثه با موادی که در لمینت دندان به کار می رود به خوبی سازگار است.
لمینت دندان تا پایان عمر بر روی دندان های شما باقی نمی ماند ولی بسته به کیفیت موادی که در این پروسه استفاده می شود، طول عمر نسبتاً بالایی دارد. ماندگاری لمینت دندان یا ونیر پرسلن معمولاً ۱۰ الی ۲۰ سال بوده و در طول این مدت تغییر رنگ نداده و استحکام خود را به خوبی حفظ می نماید.
پس از گذراندن این مدت، لمینت دندان قابل تعویض می باشد. لذا همانند نگهداری از ارگان های بدن، شما می توانید با انجام تمهیداتی عمر این محصولات را بالاتر ببرید. در ذیل به برخی از مواردی که موجب افزایش طول عمر لمینت دندان می شوند، اشاره می نماییم. شما می توانید با انجام چند راهکار ساده، طول عمر این روکش های زیبایی را تا جای ممکن افزایش دهید.

ماندگاری لمینت دندان یا ونیر پرسلن معمولاً ۱۰ الی ۲۰ سال بوده و در طول این مدت تغییر رنگ نداده و استحکام خود را به خوبی حفظ می نماید. دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

خودداری از مصرف برخی از نوشیدنی ها

برخی از نوشیدنی ها علاوه بر آنکه موجب بدرنگی روکش های زیبایی می شوند و عمر لمینت دندان را کاهش می دهند، موجب آسیب به مینای دندان نیز می شوند. چای، قهوه، سودا و شراب قرمز از جمله نوشیدنی هایی هستند که پس از مصرف آنها می بایست دندان ها به سرعت تمییز شوند.

پرهیز از دندان قروچه

هر چند که دندان قروچه عادت خوبی محسوب نمی شود، اما می تواند بر روی لمینت دندان نیز تأثیر مخربی داشته باشد. دندان قروچه موجب وارد آمدن فشار زیادی به دندان ها می شود. لذا به منظور کاهش فشار های ناشی از دندان قروچه و آسیب به دندان ها، شما می توانید در هنگام خواب از نایت گارد یا محافظ دندان قروچه استفاده نمایید.

بالا بردن سلامت عمومی دهان و دندان

موضوعی که انجام لمینت دندان را راحت تر می کند، عدم نیاز به مراقبت های ویژه بعد از این عمل می باشد. لذا مسواک زدن در طول شبانه روز به حفظ سلامت دهان و دندان شما کمک شایانی می نماید.

در صورتیکه مسواک زدن به درستی انجام نشود، شاهد تحلیل لثه های خود خواهید بود. پس از تحلیل لثه ها لبه های لمینت بیرون زده و نمای زشتی به دهان شما می دهد. پوسیدگی و خرابی دندان ها در پی باز شدن روزنه های میان لمینت و دندان قابل پیش بینی خواهد بود.
اگر مسواک زدن و مراقبت های اولیه دهان و دندان به خوبی انجام پذیرد، لمینت به خوبی و به مدت طولانی تری بر روی دندان های شما قرار می گیرد.

نتیجه گیری

ماندگاری لمینت دندان ۱۰ تا ۲۰ سال می باشد. لذا در صورتیکه لمینت دندان با مواد با کیفیتی انجام شده باشد و مراقبت های لازم از آنها صورت پذیرد، این روکش های زیبایی می تواند مدت بیش تری بر روی دندان های شما باقی بمانند.

بهتربن دندانپزشکی در کرج

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهار =